کشت گیاه نعناع به عنوان درمان ریزش مو

اهمیت مراقبت از پوست و مو آیا یکی از دلایل کشت گسترده نعناع به حساب می آید؟ آیا کشت این گیاه دارویی به عنوان درمان برای ریزش مو و مراقبت از آن موثر است؟
گیاهان دارویی در طی سال های گذشته به عنوان درمان های سالم تر و موثرتر از سوی کارشناسان زیادی توصیه شده اند.
خوبی این داروها این است که تنوع بسیار بالایی داشته و در نتیجه تولید و مصرف آن ها می تواند برای بسیاری از امراض و مشکلات حاد و مزمن موثر باشد.
در این میان برخی از گیاهان داریی مانند برگ نعناع غیر از اینکه به صورت خوراکی مصرف می شوند، گیاهان دارویی بسیار موثر برای برخی از امراض هستند.
ریزش مو دلایل بسیار زیادی دارد ولی یکی از دلایل شایع آن عدم رسیدگی به موها و مراقبت صحیح از آن ها می باشد.
گیاهان در واقع محصولات بسیار مناسبی هستند که به خوبی می توانند از پوست و مو مراقبت کنند بدون اینکه عوارض و یا ضرری در پی داشته باشند.

نعناع به عنوان داروی ضد ریزش مو

گیاه نعناع یکی از گیاهان دارویی موثر در کاهش مشکلات مو و ریزش آن می باشد.
این گیاه با رایحه تند خود هم سر را خنک می کند و هم می تواند یک محرک خوب و عالی برای فولیکول های مو باشد.
گیاه دارویی نعناع می تواند به صورت عصاره در ساخت شامپو و صابون های مخصوص مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین می تواند به صورت خمیر شده در ساخت شامپوهای گیاهی خانگی قابل استفاده باشد.
خوشبختانه ایران در موقغیتی قرار دارد که می تواند این گیاه را کشت داده و در طی سال های گذشته آن را به عنوان یک تولید انبوه و صادراتی در اختیار بازارهای جهانی نیز قرار دهد. به عبارت دقیق تر کشت گیاه نعناع می تواند هم از نظر دارویی و تولیدات صنعتی و شیمیایی و هم از نظر تجاری و صادراتی اهمیت بسزایی داشته باشد.
این موضوع را باید در نظر گرفت که استفاده از گیاهان دارویی برای مراقبت از پوست و مو اثرات خود را دیرتر از مواد و محصولات شیمیایی بروز خواهند داد اما یک ویژگی بسیار مهم دارند که مصرف مواد شیمیایی نخواهد داشت، داروهای گیاهی به هیچ وجه عارضه ای جدی و بیماری خاصی ایجاد نخواهند کرد.
منبع: گیاهان دارویی و زینتی