خواص درمانی برگ نعناع برای سینوزیت

آیا با مشکل سینوزیت مواجه هستید و آیا در مورد این بیماری شایع می دانید؟ به راستی آیا برگ نعناع می تواند برای درمان سینوزیت خواص درمانی موثر و مفیدی داشته باشد؟
سینوزیت به طور کلی به التهابی گفته می شود که در سینوس های پیشانی به صورت عمومی بروز می کند. سینوس پیشانی یا قدامی، حفره های خالی هستند که در جمجمه وجود دارد. این سینوس ها مسئول عبور هوا بوده و همواره باید پر از هوا باشند.
در کسانی که سینوزیت دارند این حفره ها به دلیل ملتهب شدن از خلط پر خواهند شد و در نتیجه ایجادکننده سردرد، احساس سرماخوردگی، آبریزش و حتی تب خواهند شد.
این موضوع بسیار آزار دهنده است به خصوص اینکه اگر حاد و شدید باشد، منجر به احساس درد در دندان نیز خواهد شد.
به همین دلیل استفاده از روش های درمانی موثر می تواند این بیماری را مرتفع کرده و یا علائم آن را بهبود ببخشد.
گیاهان دارویی به خصوص از داروهایی هستند که به صورت موثر می تواند درمان کننده سینوزیت باشند و از این میان می توان به برگ گیاه نعناع اشاره کرد.

اثر درمانی نعناع بر رفع سینوزیت

گفتیم سینوزیت به معنای التهاب سینوس ها و زمانی که این التهاب وجود دارد علائم سینوزیت نیز که بسیار آزار دهنده هستند، بروز خواهند کرد.
در واقع این بیماری که به دلایل مختلف رخ می دهد، بسیار شایع بوده و بخش زیادی از افراد جامعه با آن رو به رو هستند.
برگ گیاه نعناع خاصیت ضدالتهابی دارد. در واقع این گیاه به خوبی می تواند منجر به کاهش التهاب شده و در نتیجه عوارض ناشی از آن را برطرف نماید.
زمانی که برگ نعناع به صورت دم کرده یا بخور شده استفاده شود، کاهش التهاب مجاری تنفسی و همچنین سینوس ها را شاهد خواهیم بود.
این کاهش التهاب به مرور زمان می تواند باعث باز شدن سینوس ها شده و درنتیجه علائم سینوزیت را کاهش داده و یا رفع کند.
التبه توصیه می شود که در کنار آن از دیگر داروهای گیاهی مانند پونه نیز بهره برده شود. به طور کلی جدا از خواص درمانی نعناع مصرف این گیاه مفید به عنوان یک چاشنی نیز بسیار توصیه شده است.
منبع: گیاهان دارویی و زینتی